OT' GORODA CIECHANOWA 32 mu Piechotnomu Kremenczugskomu Polku na pamjat'

Tytuł

OT' GORODA CIECHANOWA 32 mu Piechotnomu Kremenczugskomu Polku na pamjat'

Opis

Na kolejnym spotkaniu w Czytelni Regionalnej, 22 października 2014 r. z cyklu „Z bibliotecznej Półki", prezentowano bardzo cenny dokument. Tym razem z półki zdjęto album fotograficzny zatytułowany OT'GORODA CIECHANOWA 32-mu Piechotnomu Kremenczugskomu Polku na pamjat'.

Album powstał około 1910 r., bo w tym czasie miasto opuścił wymieniony w tytule rosyjski pułk piechoty. Zawiera 15 fotografii wykonanych najprawdopodobniej przez miejscowego fotografa w ciągu kilku lat poprzedzających tę datę. Do zbiorów Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie album trafił w sierpniu 1960 r.
Multimedialny pokaz zdjęć był okazją do przekazania wielu informacji historyczno-architektonicznych o Ciechanowie i jego reprezentacyjnych obiektach, istniejących tu na początku XX wieku. Historyk sztuki i regionalista dr Ryszard Małowiecki mówił m.in. o cerkwi w koszarach i na ul. Orylskiej, zamku, o budynkach otaczających Rynek, kamienicach przy ul. Warszawskiej, Pisarskiej i Zielonym Placu, kościołach i młynie przy „miejskim" moście, który spłonął około 1913 r.
Zdjęcia z albumu można oglądać w Czytelni Regionalnej, wyeksponowane na okolicznościowej wystawie.
#ciechanów #jednostka #wojskowa #biblioteka #bibliotekaciechanów #zbibliotecznejpółki

Twórca

Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie
published via YouTube.com

Źródło

http://YouTube.com

Data

2020-07-15T08:16:47Z